درباره مدیر‌عامل

ceo

در محله مولوی تهران به دنیا آمدم

امیرمنصور شیرازیان هستم متولد اردیبهشت سال ۱۳۳۵. در یک خانواده‌ی متمکن تهرانی و در محله‌ی مولوی کوچه‌ی درویش‌ها بدنیا آمدم. مرحوم پدرم معمار رجب شیرازیان مقاطع کار مستقل ارتش و تربیت بدنی بود. پدرم شرکت ساختمانی شیبلی مخفف شیرازیان و بلوکات( شریک پدر) را داشت. استخر قهرمانی امجدیه از جمله کارهای پدرم است. پدر و مادرم اصالتا تهرانی و اهل محله‌ی مولوی بودند.

تمکن مالی پدر و تنگنای مالی خانواده

در ۷ سالگی به دلیل علاقه‌ام به کار و البته شرایط خانوادگی در مغازه‌ی ساعت فروشی محلمان با روزی یک ریال شروع به کار کردم. متاسفانه یا خوشبختانه پدر تا زمانی که در قید حیات بودند دست و دلباز نبود و مثل پدرهای امروزی با اینکه تمکن مالی داشت اموالش را در اختیار فرزندانش نمی‌گذاشت بنابراین من در سن ۷ سالگی شروع به کار کردم. خاطرم است که به دلیل این خصوصیت پدر ، خانواده در تنگنای مالی بود حتی مدتی برای تامین هزینه‌های خود تابستان‌ها در کبابی محله کار می‌کردم. در آن سن تمام عشق من این بود که شب‌ها شامی را که در کبابی به من می‌دادند را برای مادرم بیاورم تا در خنکای پشت بام با هم کباب بخوریم. هنوز هم بعد از گذشت این همه سال لذت بخش‌ترین غذا برای خانواده ما کباب است.

در ۸ سالگی وارد دنیای پلاستیک شدم

در اواخر سن ۸ سالگی وارد صنعت پلاستیک شدم. داستان ورود من به دنیای پلاستیک به واسطه دایی‌ام حاج قاسم دامغانی صاحب برند نایلون عدالت از قدیمی‌ترین و پیشکسوتان این صنعت شکل گرفت. همیشه و تا زنده ام قدردان زحمات ایشان هستم.

از بین رفتن اثر انگشت به دلیل کار زیاد و مواد مذاب

در سن ۱۵ سالگی پای ۵ دستگاه تولید بدون پمپ باد یک تنه از صبح تا شب می‌ایستادم. هر سال که برای تمدید کارت بازرگانی از من تست انگشت نگاری می‌گیرند بیش از ده بار انگشت نگاری می‌شوم زیرا به دلیل کار و سر و کار داشتن با مواد مذاب اثر انگشت بعضی از انگشتانم از بین رفته است.

تاسیس اولین فروشگاه نایلون سپید در سال ۵۸

در سال ۱۳۵۸ با پسرخاله‌ام شریک شدیم و اولین فروشگاه نایلون سپید را تاسیس کردیم. در ۱۷ اسفند همین سال نیز ازدواج کردم. دفتر مرکزی و اولین فروشگاه شرکت تولیدی نایلون سپید در سال ۱۳۵۸ ابتدا در قالب یک فروشگاه کوچک در محله‌ی مولوی با هدف فروش محصولات نایلونی تأسیس گردید.

احداث اولین کارخانه نایلون سپید در سال ۱۳۶۱

staff

۳ سال پس از تاسیس مغازه نایلون سپید با شراکت پسرخاله‌ام در سال ۶۱ زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر در خاتون آباد (پاکدشت) تهیه کردیم و سنگ بنای کارخانه‌ی نایلون سپید را با احداث یک سالن ۲۰۰ متری بنا نهادیم. البته شرکت در سال ۶۳ ثبت شد. همچنان با شرکا تا سال ۱۳۶۶مشغول کار بودیم .

در سال ۱۳۸۵ کارخانه به محلی به مراتب وسیع تر و با گنجایش چند صد دستگاه به شهرک صنعتی عباس آباد (محل فعلی کارخانه) انتقال یافت.

امروز شرکت تولیدی نایلون سپید با توسعه در همه ابعاد مدیریتی ، انسانی وفن آوریبه افقی دورتر می‌اندیشد و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات پیشرفته و مدرن روز به همراه نیروهای متعهد و آگاه، در این تلاش است که پنجره‌ای جدید را در این صنعت باز نماید. بطوری که هر جایی که بحثی از تولید و بسته بندی باشد ردپایی از نایلون سپید باشد و ایمان داریم نایلون سپید در ۱۰ سال آینده یک برند بین المللی می‌شود.

خداوند را شاکریم و بر خود می‌بالیم و افتخار می‌کنیم که کارخانه‌ی نایلون سپید که روزی با ۵ نیرو کار خود را شروع کرده بود امروز با نزدیک به ۸۰۰ نفر نیرو جوان ایرانی در حال تولید و خدمت رسانی می‌باشد.

امیدواریم این سفره هر روز گسترده و گسترده‌تر شود.

چو ایران نباشد تن من مباد